Zespół Szkolno-Przedszkolny Przedszkole nr 1 w Strzelnie

O przedszkolu

Z dniem 1 września 2013 roku został utworzony Zespół Szkolno - Przedszkolny, w skład którego weszły:

Szkoła Podstawowa im. Alberta Abrahama Michelsona w Strzelnie

oraz Przedszkole nr 1 w Strzelnie.

Dyrektor:                Pani mgr Edyta Modrzejewska

Wicedyrektor:                Pani mgr Hanna Wojtylak - Bąk

Nasza placówka istnieje od 1 września 1951r. i specjalizuje się w opiece nad dziećmi w wieku od 3 lat do 6 lat. Przedszkole położone jest w centrum miasta

przy ulicy Michelsona 1. Przebywamy w budynku zaadaptowanym i dostosowanym do potrzeb małego dziecka. Wokół budynku znajduje się ogrodzony plac zabaw zapewniający bezpieczną zabawę i sprawia, że dziecko chętnie tu przebywa.

Przedszkole czynne jest przez cały rok szkolny (od poniedziałku do piatku) w godzinach od 6.00 do 16.00, z wyjątkiem przerwy wakacyjnej (jeden miesiąc letni). W przedszkolu funkcjonuje 5 grup, w których przebywają dzieci w zbliżonym wieku, pod opieką nauczycielki. W każdej chwili istnieje możliwość skontaktowania się z nauczycielką grupy oraz personelem administracyjno - obsługowym.

W naszym przedszkolu dzieci mogą korzystać z 3 posiłków w ciągu dnia: śniadania, obiadu i podwieczorku. Cena za żywienie nie jest wygórowana, a wszystkie potrawy są bardzo smaczne i przygotowane tylko z produktów najwyższej jakości. Przestrzeganie norm żywieniowych i sanitarnych jest zawsze wysoko oceniane przez SANEPID. W naszym przedszkolu dzieci nie leżakują. Stosujemy jednak inne formy relaksu.

Praca wychowawczo - dydaktyczna prowadzona jest w oparciu o zatwierdzone krajowe programy wychowania przedszkolnego. Przedszkole zapewnia swoim wychowankom opiekę, wychowanie i wprowadzenie w świat wiedzy zgodnie z możliwościami rozwojowymi dziecka. Każdemu dziecku stwarzamy możliwości do:

• Indywidualnego i życzliwego traktowania,
  • Akceptowania takim jakim jest,
  • Poszanowania jego godności,
  • Bezpieczeństwa fizycznego i psychicznego,
  • Własnego tempa rozwoju.

Celem wychowania w przedszkolu jest wprowadzanie dziecka w świat wartości i pomaganie mu w rozwoju, w tworzeniu własnej, niepowtarzalnej indywidualności.

Nasze nauczycielki okazując dzieciom pomoc budują poczucie ich własnej wartości, rozwijają ich aktywność poznawczą, wyzwalają twórczą inwencję i uczą samodzielności.

Nauczycielki zaplanowaną tematykę realizują w dowolnym czasie w ciągu jednego lub kilku dni tygodnia, miesiąca w trakcie zajęć z całą grupą, z małymi zespołami powstającymi spontanicznie z inicjatywy dzieci lub w zespołach dobieranych przez nauczycielkę, a także w trybie zajęć indywidualnych.

Zabawy i cały czas, jaki dziecko spędza u nas poświęcony jest jego wszechstronnemu rozwojowi umysłowemu, fizycznemu, kształtowaniu wyobraźni orz społecznej i emocjonalnej dojrzałości dziecięcej, uczeniu poczucia własnej wartości, koleżeństwa i zasad higieny. Pozostali pracownicy także przyczyniają się do tworzenia bezpiecznej, rodzinnej atmosfery.

Wszystkim nam bowiem zależy, aby dzieci były bezpieczne, radosne i uśmiechnięte.UśmiechUśmiechUśmiech

przedszkole